*
Help For English - angličtina na internetu zdarma!
*

Latinské knihy - Libri Latini

Komentáře k článku: Latinské knihy - Libri Latini

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví Běla

Díky paní Mgr. Jedličkové za její práci.E-shop Libri Latiny jsem si se zájmem prohlédla a je zde nabídky velmi hodnotných knih. Zaujala mě nabídka latinských učebnic, jen si nejsem jistá, která by se hodila pro samouka – začátečníka. Dobrá rada by přišla velmi vhod.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Běla vložený před 5 lety

Díky paní Mgr. Jedličkové za její práci.E-shop Libri Latiny jsem si se zájmem prohlédla a je zde nabídky velmi hodnotných knih. Zaujala mě nabídka latinských učebnic, jen si nejsem jistá, která by se hodila pro samouka – začátečníka. Dobrá rada by přišla velmi vhod.

Re:

Dobrý den, děkuji za pochvalu, to vždycky potěší. Pokud jde o učebnici pro samouka, jde o to, jaký typ samouka jste. Můžete zkusit
- klasickou učebnici Vlasty Seinerové Latina pro SŠ I. díl
- nový typ učebnice Familia Romana

V klasické učebnici najdete dostatek vysvětlení, zbytečně ne moc slovní zásoby, určitě je možné učit se z ní samostatně bez učitele. Nahrávky navíc brzy budeme mít k celé učebnici. Kniha neobsahuje klíč ke cvičením, jako ostatně žádná učebnice. Určitě to ale nebude vadit. Latina je tak strašně systematický jazyk, že opravdu klíč nepotřebujete.

Familia Romana naproti tomu přináší souvislý latinský text, určitě by to chtělo slovník a buď alespoň občasnou konzultaci s učitelem, nebo aspoň nějaké latinské základy. Rozhodně i tato učebnice je pro samouky stravitelná.

A když si nebudete vědět rady, můžete kdykoli vyzkoušet naše stránky nebo napsat email, budu-li vědět, vždycky poradím. Hezký den nejen s latinou, LJ

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit nebo se můžete přihlásit účtem na Facebooku.

Autoři stránek nenesou žádnou odpovědnost za obsah příspěvků v diskuzním fóru.