*
Help For English - angličtina na internetu zdarma!
*

Probíhá testovací provoz nového systému. Zobrazit více informací.

Cvičení na sloveso ESSE

Komentáře k článku: Cvičení na sloveso ESSE

Nepřesnosti

Není jasně řečeno, že se má použít pouze praesens – proč bych nemohl napsat, že Diana byla bohyně, nebo že římští básníci byli slavní? A s tím lékařem mi to také není jasné, neboť je tam napsáno „První (z) Řeků (mezi Řeky) lékař Aesculapius …“ – tam je přeci nejlogičtější „byl“ a nikoli „jsem“?? :)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od krysarr vložený před 8 lety

Nepřesnosti

Není jasně řečeno, že se má použít pouze praesens – proč bych nemohl napsat, že Diana byla bohyně, nebo že římští básníci byli slavní? A s tím lékařem mi to také není jasné, neboť je tam napsáno „První (z) Řeků (mezi Řeky) lékař Aesculapius …“ – tam je přeci nejlogičtější „byl“ a nikoli „jsem“?? :)

Re: Nepřesnosti

přímo pod nadpisem článku je „si procvičte sloveso být v přítomném čase“, takže by to prostě mělo být v přítomném čase :-). Taky se mi vcelku nezdá nelogické, proč by nemohlo být, že Aesculap JE první mezi řeckými lékaři, zvlášť když cílem cvičení je procvičit sloveso ESSE v přítomném čase :-)

Re: Re: Nepřesnosti

Omlouvám se, podnadpis jsem přehlédl a vrhl se rovnou na test.:)
Nicméně trvám na tom, že lékař „jsem“ nebo „je“ jsou dvě rovnocenné možnosti. :)

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit nebo se můžete přihlásit účtem na Facebooku.

Autoři stránek nenesou žádnou odpovědnost za obsah příspěvků v diskuzním fóru.

Vyhledávání ve slovníčku ×

Slovíčko nebylo nalezeno