*
Help For English - angličtina na internetu zdarma!
*

Test na spojení adjektiv a substantiv #2

Komentáře k článku: Test na spojení adjektiv a substantiv #2

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví ivanuska76

DoplŃTE vhodná spojení

Prosí ještě tohle nechápu nevím co stím, dám je první spojení snad to po Vašem vysvětlení pochopím ..

mám tam .. dolor ( při ) operátió … což je bolest při operaci takže ? dolor ad operatió … , je to takhle správně a nebo to mám dát dolor ad operatí… protož při, kom čem …

tak jsem se asi do toho zamotala snad to bude k pochopení .. děkuju Iv :oops: :oops: :oops:

Odkaz na příspěvek Příspěvek od ivanuska76 vložený před 10 lety

DoplŃTE vhodná spojení

Prosí ještě tohle nechápu nevím co stím, dám je první spojení snad to po Vašem vysvětlení pochopím ..

mám tam .. dolor ( při ) operátió … což je bolest při operaci takže ? dolor ad operatió … , je to takhle správně a nebo to mám dát dolor ad operatí… protož při, kom čem …

tak jsem se asi do toho zamotala snad to bude k pochopení .. děkuju Iv :oops: :oops: :oops:

Re: DoplŃTE vhodná spojení

no, nevím přesně, jaká se používá předložka ve spojení při operaci – ad, apud, opravdu nevím, nicméně vždy se řídíte podle latinské předložky (nikoli české), takže kdyby to bylo ad, pak jedině tvar operationem (akuzativ), protože ad se pojí s akuzativem, apud také – dolor apud operationem, možná by to šlo i bez předložky: dolor operationis (bolest koho čeho operace)
bojujete udatně, držím palce

ikona neznámého pohlaví Neregistrovaný uživatel

:-D No to při je v tom prvním případě dané v závorce ..

dolor ( při ) operátió :o

ikona neznámého pohlaví Neregistrovaný uživatel

:? a druhý je funcito ( já dala na -in ) cor sinistrum..

Doplňte vhodná spojení je zadání .. tak doplňuji jen nevím jestli správné , ale stím asi počkám na učitelku ..

Re:

funkce levé komory srdeční – to je stejné i v češtině, tj. kdo co funkce kkoho čeho srdce levého: functió cordis sinistrí

"UV Gullas College of Medicine ":http:// www.careerplus.org.in/…f-medicineis one of the Top Medical Colleges in the Philippines in Cebu city. International students have the opportunity to study medicine in the Philippines at an affordable cost and at world-class universities. The college has successful alumni who have achieved well in the fields of law, business, politics, academe, medicine, sports, and other endeavors. At the University of the Visayas, we prepare students for global competiton.

University of Perpetual Help System Dalta Top Medical College in the Philippines University of Perpetual Help System Dalta (UPHSD), is a co-education Institution of higher learning located in Las Pinas City, Metro Manila, Philippines. founded in 1975 by Dr. (Brigadier) Antonio Tamayo, Dr. Daisy Tamayo, and Ernesto Crisostomo as Perpetual Help College of Rizal (PHCR). Las Pinas near Metro Manila is the main campus. It has nine campuses offering over 70 courses in 20 colleges.

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit nebo se můžete přihlásit účtem na Facebooku.

Autoři stránek nenesou žádnou odpovědnost za obsah příspěvků v diskuzním fóru.