*
Help For English - angličtina na internetu zdarma!
*

Periculum latinum X

ELEMENTARY Vydáno dne 13.01.2011

Testík na slovní zásobu a mluvnici pokročilejšího začátečníka.Vyberte z nabídky slovo nebo tvar, který se nejvíce hodí do věty. Článek je obsažen v učebnici Latina pro gymnázia, Špaňár-Kettner, 1968, 1990.

De Romanorum deis

Rómání antíquí multós deós .Iuppiter erat dominus et terrae.Á poétís pater deum hominumque .In Olympó cum Iúnóne, et soróre suá habitábat. Iovis Neptúnus et Plútó erant.Neptúnus maris et aquárum habébat, erat imperium ínferórum.Iovis soror erat Cerés, dea frúgum et agricultúrae .Apolló, deus et Músárum,Diána, lúnae et silvárum dea, Iovis et Látónae erant.

/p>


Pokračovat můžete zde:

ELEMENTARY

Test na spojení adjektiv a substantiv #2

Tento test má pomoci procvičit slovní zásobu a mluvnici studentům zdravotnických oborů. Potřebujete znát všechny deklinace.
INTERMEDIATE

Neurčitá zájmena

Neurčitá zájmena jsou poměrně obsáhlou skupinou, která dělá často problémy, protože tvarů je zde mnoho a jsou si velmi podobné.
PRE-INTERMEDIATE

Vztažná zájmena

Vztažná zájmena se od těch tázacích příliš neliší, v podstatě jsou shodná s tázacími, jen se u nich nevyskytuje otazník. Existuje však skupina, která v tázacích není a která se částečně řadí do vztažných – „neurčitě vztažná.“ Více zde.
Komentáře k článku

K článku nejsou zatím žádné komentáře

Přidat komentář