*
Help For English - angličtina na internetu zdarma!
*

Periculum latinum X

ELEMENTARY Vydáno dne 13.01.2011

Testík na slovní zásobu a mluvnici pokročilejšího začátečníka.Vyberte z nabídky slovo nebo tvar, který se nejvíce hodí do věty. Článek je obsažen v učebnici Latina pro gymnázia, Špaňár-Kettner, 1968, 1990.

De Romanorum deis

Rómání antíquí multós deós .Iuppiter erat dominus et terrae.Á poétís pater deum hominumque .In Olympó cum Iúnóne, et soróre suá habitábat. Iovis Neptúnus et Plútó erant.Neptúnus maris et aquárum habébat, erat imperium ínferórum.Iovis soror erat Cerés, dea frúgum et agricultúrae .Apolló, deus et Músárum,Diána, lúnae et silvárum dea, Iovis et Látónae erant.

/p>


Pokračovat můžete zde:

PRE-INTERMEDIATE

Perículum latínum pró medicís #3

Podíváme se na to, jak dobře se orientujete ve slovní zásobě. Tentokrát zopakujeme první z řady slovíček pro mírně pokročilé studenty zdravotnických o­borů.
ELEMENTARY

Periculum latinum V

Studenti klasických oborů si můžou vyzkoušet svoji znalost různých jevů pro pokročilejší začátečníky: deklinace, konjugace, imperfektum, futurum, zájmena atp.
PRE-INTERMEDIATE

Certamen latinum - zemské kolo 2010 B

Letošní olympiády v latinském jazyce jsou v plném proudu. Podívejte se s námi na zadání zemského kola pro pokročilejší latináře z roku 2010.
Komentáře k článku

K článku nejsou zatím žádné komentáře

Přidat komentář