Lingua Latina

De puero mendaci

ELEMENTARY Vydáno dne 04.10.2008

Na krátkém příběhu si procvičíte tvary perfekta, imperfekta a základní skloňování.De puero mendaci

Vyberte z nabízených možností tu, která se nejlépe do textu hodí. Nezapomeňte, jaký je rozdíl mezi perfektem a imperfektem.

neque ei auxilium , et lupi multas arripuerunt.et puer "Lupi adsunt. Auxilium mihi date!" Sed nemo puero Aliquandó lupí ré véra in oves sed lupum non et puer irridebat.magná vocé clamans: „Auxilium mihi !“Vicini auxilio Puer, custos , saepe per iocum auxillium Pokračovat můžete zde:

ELEMENTARY

De Philosophia

Krátký text podle Cicerona, který oslavuje filozofii jako matku všech věd a na kterém si navíc procvičíte stupňování adjektiv. Nově jsou v našem slovníku přidaná všechna slovíčka z článku. Stačí je zadat do vyhledávání.
INTERMEDIATE

Seneca: De otio et De tranquillitate animi

Jednota klasických filologů vydala v roce 2023 v edici Bilingua Senecovy spisy O životě v ústraní (De otio) a O duševním klidu (De tranquillitate animi) v překladu Edity Wolf. Knihu jsem pečlivě přečetla a výroky, které mě zaujaly, vám nyní předkládám k potěšení. In hoc textu vobis verba allata e libris Senecae De otio et De tranquillitate animi, quae elegi, propono,ut animum vestrum delectent.

PRE-INTERMEDIATE

De Colosseo

V tomto článku si přečtete, proč se Koloseum jmenuje Koloseum, kdy vzniklo a kdo ho nechal postavit.
Komentáře k článku

Komentáře k článku jsou kvůli spambotům dočasně nedostupné.