Lingua Latina

De Philosophia

ELEMENTARY Vydáno dne 06.02.2010

Krátký text podle Cicerona, který oslavuje filozofii jako matku všech věd a na kterém si navíc procvičíte stupňování adjektiv. Nově jsou v našem slovníku přidaná všechna slovíčka z článku. Stačí je zadat do vyhledávání.DE PHILOSOPHIA

Podle M.T.Cicerona - Tuskulské rozhovory

Cicero Quid est optabilius sapientia , quid praestantius, quid homini melius? Viri, qui hanc amant, philosophi appellantur. Philosophia sapientiae studium est. Sapientia autem est, ut a philosophis exponitur, scientia rerum divinarum et humanarum.
O vitae philosophia dux! Philosophia urbes condit, homines in societatem convocat, homines coniungit. Ea est inventrix legum, magistra morum et disciplinae.

 Pokračovat můžete zde:

INTERMEDIATE

De Phaethonte

Zjednodušený text pro středně zkušené studenty latiny. Četba předpokládá znalost všech deklinací a konjugací a také perfektního kmene a základních konjunktivů.
PRE-INTERMEDIATE

De Colosseo

V tomto článku si přečtete, proč se Koloseum jmenuje Koloseum, kdy vzniklo a kdo ho nechal postavit.
ELEMENTARY

De pugna Marathonia

V tomto článku si začátečníci mohou přečíst něco o Maratónské bitvě, text je jednoduchý, předpokládá základní znalosti latinské deklinace a konjugace. Obrázky stále ještě chybí, umíte-li malovat, ozvěte se. Nově obsahuje zvukovou nahrávku.
Copyright info:

Latina pro gymnázia, 1989

Komentáře k článku

Komentáře k článku jsou kvůli spambotům dočasně nedostupné.