*
Help For English - angličtina na internetu zdarma!
*

Jak učit podle učebnice Familia Romana?

ALL LEVELS Vydáno dne 02.06.2014

Libri Latini a ALFA – Asociace učitelů klasické latiny pořádají Metodický seminář k učebnici Familia Romana. Tato učebnice se v Čechách používá již několik let, někteří učitelé si ale nejsou jisti, jakým způsobem z této knihy učit. Připravili jsme pro Vás tedy názorné ukázky výuky podle této učebnice a to jak pro začátečníky, tak pro pokročilé studenty latiny. Přijďte se podívat.Kdo učebnici Familia Romana máte, víte, že je úplně jiná než běžně dostupné knihy. Navíc obsahuje celou řadu doplňků. Učit se podle ní je snadné, vyučovat už obtížnější. Proto jsme pro učitele připravili metodický seminář, na kterém si mohou prakticky vyzkoušet, jak podle učebnice učit. Přednášet přijedou Mgr. Jiří A. Čepelák, propagátor metody přirozené výuky jazyků a vyučující na římské Accademii Vivarium Novum, a Mgr. Jakub Žytek, M.Phil., zástupce Alfy – Asociace učitelů klasické latiny a vyučující na Gymnáziu Arabská v Praze. Máte se tedy určitě na co těšit.

Pozvánku na seminář se stručným programem stahujte zde: Pozvánka. Přihlášku na seminář stahujte zde: Přihláška Neváhejte, počet míst je omezen, přihlaste se co nejdříve. Těším se na shledání s Vámi. Lenka JedličkováPokračovat můžete zde:

ALL LEVELS

Metodický seminář k učebnici Familia Romana 2015

24.8.2015 se v Táboře na Střední zdravotnické škole uskuteční Metodický seminář k učebnici Familia Romana. Cílem je vyzkoušet si nové metody výuky latinského jazyka, diskutovat s kolegy o zkušenostech s touto metodou a současně prožít jeden zajímavý den s krásným jazykem. Všichni jste zváni.
INTERMEDIATE

Některé učebnice latiny pro pokročilé

V tomto článku vás seznámím s učebnicemi latiny, které jsou přece jen určeny spíš pokročilejším studentům. Ani nadšenec – začátečník ale neudělá chybu, pokud se s knihami seznámí, obvykle totiž vysvětlují latinskou mluvnici od samého začátku ovšem s větším množstvím slovíček a obtížnějšími texty.
STARTER

Familia Romana - III. lekce

Slovní zásoba z učebnice Lingua Latina per se illustrata – Familia Romana.
Komentáře k článku
Téma Přísp. Přečteno Poslední příspěvek
Nepřečteno Jak učit podle učebnice Familia Romana? 4 659 Od wisdomoverseas122 poslední příspěvek
před 9 dny