*
Help For English - angličtina na internetu zdarma!
*
ELEMENTARY

Latina kolem nás: Pražský hrad I

Lenka Jedličková | 9. 7. 2015

1. 7. – 5. 7. 2015 probíhala v Praze tradiční Letní škola historie. Trávili jsme v budově filozofické fakulty hodiny poslechem zajímavých přednášek, ale také jsme se účastnili poučných výprav po výzamných pražských památkách. Nelenila jsem a nafotila jsem pro vás řadu jednodušších i složitějších nápisů. Začněme na Pražském hradě, který byl zrovna v rekonstrukci. Pokračování článku »

ALL LEVELS

Metodický seminář k učebnici Familia Romana 2015

Lenka Jedličková | 15. 6. 2015

24.8.2015 se v Táboře na Střední zdravotnické škole uskuteční Metodický seminář k učebnici Familia Romana. Cílem je vyzkoušet si nové metody výuky latinského jazyka, diskutovat s kolegy o zkušenostech s touto metodou a současně prožít jeden zajímavý den s krásným jazykem. Všichni jste zváni. Pokračování článku »

STARTER

Videolekce: FR - první lekce I

Lenka Jedličková | 23. 5. 2015

Připravila jsem pro vás video s první částí první lekce učebnice Familia Romana. Pokračování článku »

STARTER

Videolekce: Familia Romana-Capitulum secundum II

Lenka Jedličková | 9. 5. 2015

Další videolekce pro začátečníky, naučíte se nová slovíčka a seznámíte se s genitivem plurálu i singuláru. Tedy odpovíte na otázku: koho, čeho, čí. Pokračování článku »

PRE-INTERMEDIATE

Latina kolem nás - Tábor - železniční podchod

Lenka Jedličková | 3. 5. 2015

Podchod pod železničním nádražím v Táboře skrývá zajímavou fresku s latinským nápisem. Je příznačné, že Správa železniční dopravní cesty neví, kdo a proč fresku do podchodu umístil. Autor by se měl co nejdřív najít, protože SŽDC chce dílo přebílit a to by byla škoda… Pokračování článku »

STARTER

Videolekce: Familia Romana - Capitulum secundum I

Lenka Jedličková | 1. 5. 2015

Videolekce, ve které se naučíte slovíčka týkající se rodiny, setkáte se s množným číslem a druhým pádem. Pokračování článku »

ELEMENTARY

Kábrt Jan: Jazyk latinský I (pro SZŠ) 17. lekce

Lenka Jedličková | 14. 3. 2015

V této lekci si studenti ujasní systém latinských předložek. Pokračování článku »

STARTER

Předložky

Lenka Jedličková | 16. 2. 2015

V šesté lekci učebnice Familia Romana se objevují předložky se šestým i čtvrtým pádem. Procvičte si je v následujícím cvičení. Pokračování článku »

STARTER

Aktivum - pasivum

Lenka Jedličková | 15. 2. 2015

V 6. lekci učebnice Familia Romana se setkáte s pasivními tvary jednotlivých sloves. Procvičte si je v tomto cvičení. Pokračování článku »

STARTER

Ínsula - ínsulae

Lenka Jedličková | 14. 2. 2015

V první lekci učebnice Familia Romana se seznámíte s několika podstatnými jmény a naučíte se je používat v prvním pádě jednotného a množného čísla. Pokračování článku »

STARTER

EST - SUNT

Lenka Jedličková | 13. 2. 2015

Při studiu první lekce učebnice Familia Romana se setkáte se slovesem být ve dvou podobách: je – est, jsou – sunt. Procvičte si tyto tvary. Pokračování článku »

ELEMENTARY

Procvičujeme slovní zásobu #12

Lenka Jedličková | 13. 2. 2015

V tomto cvičení se podíváme na slovní zásobu z první až páté lekce učebnice Familia Romana. Pokračování článku »

ELEMENTARY

Procvičujeme zájmena #4

Lenka Jedličková | 12. 2. 2015

V páté lekci učebnice Familia Romana máme celou řadu tvarů zájmen is, ea, id. Procvičte si jejich tvary v tomto cvičení. Pokračování článku »

ELEMENTARY

Opakujeme slovesa #1

Lenka Jedličková | 11. 2. 2015

Cvičení je určeno všem, kteří se dostali až do páté lekce učebnice Familia Romana. Zaměřené je na doplňování sloves. Pokračování článku »

STARTER

Doplňte tvary akuzativu

Lenka Jedličková | 10. 2. 2015

Článek je určen všem, kteří se dostali v učebnici Familia Romana až ke čtvrté lekci. Jednoduché drilové cvičení, ve kterém si pocvičíte doplňování tvaru akuzativu a zopakujete slovesa. Pokračování článku »