Lingua Latina

De dis deabusque Romanis

STARTER Vydáno dne 08.10.2009

Tento článek je cvičením pro studenty začátečníky, kteří potřebují prověřit svoji orientaci v základní mluvnici.De dis deabusque Romanis

V následujícím textu, který pojednává o římských bozích a bohyních, doplníte do rámečku správný tvar slova uvedeného v závorce. Neznámá slovíčka najdete v našem slovníku, obtížnější gramatiku naleznete vysvětlenou v žárovičkách. Po vyhodnocení si můžete zkontrolovat své správné i špatné odpovědi.

Iuppiter, sumus (deus), et Iuno et Minerva, dea litterárum, et multí alií dí s/lightbulb.png" alt="TTT" /> (patria) Románórum et populum Romanum (servó). Itaque (vir) et feminae dís deábusque s/lightbulb.png" alt="TTT" /> sacrificant et multa (templum) aedificant. (Minerva) etiam multae statuae et (ara) sunt. Galea et hasta ornat (figura) Minervae, nam Minerva non solum (sapientia), sed etiam pugnárum cruentárum dea est.Pokračovat můžete zde:

ELEMENTARY

De Philosophia

Krátký text podle Cicerona, který oslavuje filozofii jako matku všech věd a na kterém si navíc procvičíte stupňování adjektiv. Nově jsou v našem slovníku přidaná všechna slovíčka z článku. Stačí je zadat do vyhledávání.
PRE-INTERMEDIATE

Dé capellís

Na prázdninová slunečná odpoledne jsem pro vás připravila českou pohádku v latinském podání. Obrázky nám tentokrát namaloval Jan Čečák ml.
ELEMENTARY

Diés hebdomadis, mensés et annus

V tomto článku se znovu podíváme na Fastí Romání, tentokrát v latinském výkladu. Současně si zopakujete latinské číslovky.
Komentáře k článku

Komentáře k článku jsou kvůli spambotům dočasně nedostupné.