Lingua Latina

De dis deabusque Romanis

STARTER Vydáno dne 08.10.2009

Tento článek je cvičením pro studenty začátečníky, kteří potřebují prověřit svoji orientaci v základní mluvnici.De dis deabusque Romanis

V následujícím textu, který pojednává o římských bozích a bohyních, doplníte do rámečku správný tvar slova uvedeného v závorce. Neznámá slovíčka najdete v našem slovníku, obtížnější gramatiku naleznete vysvětlenou v žárovičkách. Po vyhodnocení si můžete zkontrolovat své správné i špatné odpovědi.

Iuppiter, sumus (deus), et Iuno et Minerva, dea litterárum, et multí alií dí s/lightbulb.png" alt="TTT" /> (patria) Románórum et populum Romanum (servó). Itaque (vir) et feminae dís deábusque s/lightbulb.png" alt="TTT" /> sacrificant et multa (templum) aedificant. (Minerva) etiam multae statuae et (ara) sunt. Galea et hasta ornat (figura) Minervae, nam Minerva non solum (sapientia), sed etiam pugnárum cruentárum dea est.Pokračovat můžete zde:

INTERMEDIATE

De Phaethonte

Zjednodušený text pro středně zkušené studenty latiny. Četba předpokládá znalost všech deklinací a konjugací a také perfektního kmene a základních konjunktivů.
ELEMENTARY

De patria nostra

Tento článek vypráví o naší vlasti, je určen začátečníkům, ovšem přece jen obsahuje větší množství mluvnice – především substantiva 3. deklinace. Článek je také doplněn ilustrací paní Jany Pszczolkové.
ELEMENTARY

De Philosophia

Krátký text podle Cicerona, který oslavuje filozofii jako matku všech věd a na kterém si navíc procvičíte stupňování adjektiv. Nově jsou v našem slovníku přidaná všechna slovíčka z článku. Stačí je zadat do vyhledávání.
Komentáře k článku

Komentáře k článku jsou kvůli spambotům dočasně nedostupné.