Lingua Latina

Dé Rómuló et Remó

ELEMENTARY Vydáno dne 23.11.2009

V jednoduchém článku se dozvíte něco o původu Říma.Dé Rómuló et Remó

V tomto článku se dozvíte, jak byl založen Řím, kdo byli jeho zakladatelé, a jak se jmenují jednotlivé pahorky, na kterých se Řím rozkládá.

mílés Rómulus et Remus sunt fílií Martis et Rhéae Silviae, Numitóris régis fíliae. Inter pástórés éducantur, róbore corporis et virtúte aliós superant. Aduléscentés avum líberant et in monte Palátínó novam urbem condunt. Dé nómine novae urbis magna contentió inter frátrés érumpit, in quá Remus occíditur. Rómulus ex suó nómine urbem Rómam appellat. Rómulus ad Palátium addit montem Capitólínum et Caelium, alií régés addunt urbí collem Quirinálem et Víminálem, montem Esquilínum et Aventínum. Róma paulátim créscit et caput antíquí orbis terrárum évádit.

 Pokračovat můžete zde:

ELEMENTARY

De Diana et Minerva

Jednoduchý text pro začátečníky, ve kterém si vyzkoušíte základní slovíčka a jednoduché tvary.
INTERMEDIATE

De veteribus Slavis et lingua eorum

Kde se vzalo slovanské písmo? Jak se dostali Cyril a Metoděj na naše území? A jak to celé dopadlo? Přečtěte si následující text určený mírně pokročilým studentům.

ELEMENTARY

De Philosophia

Krátký text podle Cicerona, který oslavuje filozofii jako matku všech věd a na kterém si navíc procvičíte stupňování adjektiv. Nově jsou v našem slovníku přidaná všechna slovíčka z článku. Stačí je zadat do vyhledávání.
Copyright info:

Latinská cvičebnice pro 3. třídu gymnasií a reálných gymnasií, Praha 1946.

Komentáře k článku

Komentáře k článku jsou kvůli spambotům dočasně nedostupné.