*
Help For English - angličtina na internetu zdarma!
*

Latina kolem nás: Tachov I

ELEMENTARY Vydáno dne 05.08.2014

Tachov leží nedaleko bavorské hranice a vlastně je to město tiché, nenápadné a málo zalidněné. Ale najdeme zde překrásné pozůstatky opevňovacího systému – tachovské hradby, rozlehlé náměstí založené Přemyslem Otakarem II., pozůstatek původního hradu z 12. století, kostel Nanebevzetí Panny Marie, kostelík sv. Václava, který se stal místem posledního odpočinku hraběnky Windischgrätzové, a nyní nově rekonstruovaný zbytek klášterního objektu, ve kterém se buduje víceúčelová odpočinková zahrada pro celou rodinu, která se stává součástí již existujícího muzea v objektu. Kolem dokola jsou pak krásné parky a pozůstatky arboret. Je to tedy město jako stvořené pro odpočinkovou letní dovolenou.V 17. století vznikl jako součást františkánského klášterního objektu kostel sv. Máří Magdaleny a sv. Alžběty. Historii budovy si můžete přečíst zde: historie kostela. Na průčelí budovy si přečteme jednoduchý nápis, který ale skrývá pokročilejší gramatiku :-).


.<> Tachov

Nápis jste přečetli jednoduše Soli Deo. Obě slova jsou ve stejném pádě. Zájmeno solus se totiž skloňuje podle vzoru unus, tj. sólus, sólíus, sólí, sólum a sólóTTTPokračovat můžete zde:

ELEMENTARY

Seinerová, Vlasta: Latina pro SŠ - Lekce 2.

S potěšením vám můžu předložit slovíčka z učebnice paní Vlasty Seinerové Latina pro střední školy především gymnázia. Tato učebnice patří mezi nejpoužívanější na našich středních školách. Pokud se nám ozve také pan Pech, nebo pokud ho znáte, zkontaktujte nás prosím, ať můžeme domluvit uvedení slovní zásoby také z jeho učebnice. Tím bychom vyčerpali všechny dostupné učebnice pro střední školy na našem trhu.
ELEMENTARY

Test na spojení adjektiv a substantiv #1

Slovní zásobou je test určen spíš pro studenty zdravotnických o­borů.
ELEMENTARY

Test na spojení adjektiv a substantiv #2

Tento test má pomoci procvičit slovní zásobu a mluvnici studentům zdravotnických oborů. Potřebujete znát všechny deklinace.
Copyright info:

fotografii zhotovila Lenka Jedličková

Komentáře k článku

K článku nejsou zatím žádné komentáře

Přidat komentář